Cataclysm ، نقد و بررسی نسخه سوم بازی دنیای وارکرفت

World of Warcraft Cataclysm

World of Warcraft Cataclysm (دنیای وارکرفت: کاتاکلیزم) سومین نسخه از سری بازی های آنلاین چند نفره  ( MMORPG ) دنیای وارکرفت ( World of Warcraft) است ، که بعد از نسخه  Wrath of the Lich King به بازار عرضه شد. این بازی در 21 آگوست سال 2009 در BlizzCon معرفی شد ، و این امر باعث شد که محققان پیش از معرفی رسمی توسط شرکت بلیزارد اطلاعات و جزئیاتی درباره این محصول داشته باشند . در نهایت این نسخه از بازی به صورت رسمی در 7 دسامبر سال 2010 به بازار عرضه شد.

در فاصله کوتاهی پس از معرفی و عرضه بازی در 12 اکتبر سال 2010 بلیزارد پچ 4.0.1 این بازی را منتشر کرد که حاوی تغییراتی اساسی در سیستم گیم پلی بازی داشت.

گیم پلی بازی Cataclysm

wow cataclysm
World of Warcraft Cataclysm

با عرضه Cataclysm ، لول ( Level ) کاراکتر از 80 به 85 ارتقا پیدا کرد . دو اقلیم اصلی بازی ، یعنی Kalimdor  و Eastern Kingdoms  (پادشاه های شرقی) ، با تغییرات ظاهری شامل مناطق سیل زده و کانال های مواد مذاب و اضافه کردن نواحی جدید باز طراحی شدند .

سیستم ماموریت های بازی با 3500 ماموریت جدید برای تکمیل مناطق جدید طراحی شده در Azeroth تکمیل شده است. 10 سیاه چال جدید و 5 حمله جدید علاوه بر مهارت جدید باستان شناسی نیز به بازی اضافه شده است.

دو نژاد قابل بازی جدید نیز در Cataclysm به بازی اضافه شده است : Worgen برای Alliance و Goblins برای Horde ، به علاوه کلاس های موجود هم ارتقاء داده شده اند تا برای نژاد های بیشتری قابل دسترسی باشند. شهر های اصلی Orgimmar و Stormwind هم تغییرات اساسی کرده اند .

سیستم استعداد بازی با تغییرات اساسی مواجه شده است. بازیکنان اولین امتیاز استعداد خود را در لول 10 و سپس در لول 11 به دست می آورند و پس از آن به ازای هر دو مرحله یک امتیاز ، تا مرحله شماره 80. بازیکنانی که به مراحل 81 تا 85 می رسند به ازای هر مرحله یک امتیاز دریافت می کنند که در مجموع 41 امتیاز خواهد شد. این امتیاز ها به بازیکنان اجازه می دهد توانایی های جدید انتخاب کنند یا توانایی های موجود خود را بهبود بخشند.

اغلب این تغییرات در پچ 4.0.1 در بازی اعمال شدند ، ولی تغییرات در مناطق ( Zone) قدیمی در پچ 4.0.3a که در سرور های لایو در نوامبر 2010 عرضه شد ، اعمال شدند.

موضوع بازی

موضوع اصلی این بازی ، بازگشت اژدهای شرور Deathwing the Destroyer است .آخرین بار Deathwing در وارکرفت 2 که بیش از دو دهه قبل رخ داد حضور داشت و این زمان را برای بهبود بخشیدن و درمان خود صرف کرده است. بازگشت او موجب انفجار فراگیر ( Cataclysm) می شود که بسیاری از سطح جهان را تغییر می دهد. در میان فاجعه ای که در سرتاسر جهان رخ می دهد مناقشات بین هورد ( Horde ) و Alliance که اکنون تحت حکومت و فرمان Garrosh Hellscream هستند نیز تکرار می‌شود .

Cataclysm مسئول تغییرات اساسی است که بین Horde و Alliance رخ می دهد. با رخ دادن Cataclysm (انفجار فراگیر) ، رهبر هوردها ، ارک Thrall  از مسئولیت خود به عنوان Warchief  هوردها که کنار می رود تا بتواند بهتر به دنیای Azeroth کمک کند. این وظیفه پس از این به سرپرستی سابق جنگجویان ، Garrosh Hellscream واگذار می شود.

به منظور به دست آوردن منابع بیشتر برای مردمان خود ، Hellscream حمله هایی را با استفاده از مزیت های Cataclysm (انفجار فراگیر) به Alliance ترتیب می دهد. و Varian Wrynn بسیاری از نیروهای خود را برای مقابله با این تهاجم فراخوانی می‌کند.

در بازی چندین منطقه جدید وجود دارد که بازیکنان می توانند در آن ها گشت و گذار کنند . علاوه بر این ماموریت های جدیدی نیز وجود دارد که بازیکن می تواند در آن حضور داشته باشد و از انجام آن ها لذت ببرد.

 

پیوند مفید:

خرید گیم تایم WOW

بیشتر بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =