orc human

نبرد بین ارک ها و انسان ها

در مقاله قبلی به چگونگی پیدایش Azeroth  و اتفاقات قبل از  آن پرداختیم . توصیه می کنم ، حتما پیش از مطالعه ی این مقاله پست مربوط به شکل گیری Azeroth  را مطالعه کنید. از زمانی که می توان به یاد آورد نبرد بین ارک ها و انسان ها بر قرار بوده است . این داستان ما روایت گر اولین نبرد بین این دو دسته است ، در حالی که هیج یک از  دشمن اصلی خود با خبر نبوده اند .

ارک ها

هزاران سال قبل زمانی که ارک ها در Dreanor  ساکن بودند این سرزمین که در دنیایی خارج از Azeroth قرار داشت ، به سمت نابودی می رفت . ارک ها که ذاتا نژادی وحشی بودند باید دنبال خانه ای جدید می گشتند ، تا شخصی به نام Gul dan  روی کار آمد و رهبری آن ها را به دست گرفت .

Gul dan  با جادوی سبز ( فل ) یک دروازه ای را به وجود اورد ( همان که در ابتدا ی منطقه Outland  مشاهده می کنید ) تا ارک ها بتوانند به Azeroth  پای بگذارند . در همان دوران در بین ارک ها جنگ سالار شریفی به نام Durotan   حضور داشت که به نقشه های پلید Gul dan  پی برده بود . ارک ها از دروازه خارج شدند و سمت ساکنین Azeroth    حرکت کردند تا آن ها را بیرون کنند .

انسان ها

اما در طرف دیگر انسان ها و متحدینشان به رهبری King Llane Wrynn  قرار داشتند . انسان ها جنگ سالاری قوی به نام Lothar  و نیز جادوگری به نام Medivh   که در Karazan  ساکن بود را در کنار خود داشتند ( Medivh  قبل از حضور در کارازان از جادوگران ارشد Kirin tor  بود که  جایی برای تربیت   جادوگران ، و کمک گرفتن از آن ها در مواقع ضروری بود .  شخص بعدی که پس از مرگ Medivh  جایش را پر می کند Khedgar  است که در صحنه های زیادی از بازی نیز حضور دارد ).

نبرد بین ارک ها و انسان ها

در نهایت ارک ها به Azeroth  می آیند و شروع به جنگیدن با انسان ها می کنند. در این بین تلاش های Durotan برای فهماندن نقشه ی اصلی Gul dan  به ارک ها بی فایده است و آن ها قبول نمی کنند ( برای اینکه در این باره بیشتر اطلاعات کسب کنید سینماتیک مربوط به پتچ Wolrd of Warcraft  Warlord of Dreanor  را مشاهده کنید تا منظور من را بهتر متوجه شوید در آنجا Grom Hellscream پدر Garrosh  و بعدا خودش را در نبرد هایی مشاهده می کنید که به Gul dan  مربوط می شود )

در بین این درگیری ها Durotan  و همسرش Draka صاحب فرزندی می شوند که بعدها رهبریت Horde  و ارک ها را به دست گرفته و حتی در بعضی از مواقع باعث ایجاد صلح و اتحاد بین این دو گروه برای مقابله با دشمنان دیگر می شود . احتمال خیلی زیاد شما با Thrall آشنایی دارید که همان فرزند Durotan است.

بعد از تمام این اتفاقات جنگ بزرگ و طولانی بین دو دسته شروع می شود و پس از نبرد های فراوان بین جنگ سالار های  این ۲ دسته با پیروزی تقریبی ارک ها تمام می شود . البته این به منزله شکست انسان ها نیست و جنگ هنوز تمام نشده است در این نبرد King Llane Wrynn کشته می شود و Lothar جنازه او را از بین ارک ها بر می دارد و به Stormwind می آورد .

پس از مرگ King Llane Wrynn   انسان ها و متحدین آن ها Lothar  را یه عنوان رهبر خود انتخاب می کنند تا Varian wrynn  که در آن زمان نوزادی کوچک است بزرگ شود . Lothar  جنگ های زیادی را با ارک ها انجام می دهد و varian wrynn   را مانند پسر خودش بزرگ می کند و به خوبی آموزش می‌دهد که پس از آن به  یکی از بهترین و فداکار ترین رهبران انسان ها  و Alliance  تبدیل می شود.

دوستانی که پتچ World of Warcraft  Legion  را بازی کرده باشند از سرانجام او با خبر هستند در نسخه حال حاضر بازی یعنی World of Warcraft Battle for   Azeroth  حتما مشاهده کرده اید که  پسر Varian wrynn  یعنی Anduin Llane Wrynn  رهبریت Alliance   را بر عهدا دارد که خود گویای همه چیز است .

و به این شکل بود که  اولین نبرد ارک ها و انسان ها صورت گرفت . از آن زمان تا کنون ،  بسیاری از شخصیت های اصلی  بازی مرده اند و دیگر در داستان بازی جایی ندارند و شخصیت های جدیدی جای آن ها را پر کرده اند .

در ابتدای مقاله قبلی نام چند شخصیت را  برایتان آوردم که قرار بود در این ۲ مقاله به آن ها بپردازیم  . شاید برایتان جالب باشد که پس Sylvanas  و Jeina  کجای داستان قرار دارند که در مقاله های بعدی به طور اختصاصی به این ۲ و وجه اشتراکشان و داستان های طولانی و زیبای مربوط به آن ها اشاره خواهیم کرد .

نویسنده : شکیب عقیلی فر

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *