بتل نت مادر بازی های بلیزارد

Battlenet - بتل نت تایتان گیم - خرید گیم تایم

بتل نت یا battle.net چیست؟

بتل نت یا بهتر است بگوییم مادر بازی های بلیزارد یک سرویس دهنده ی بازی های آنلاین کمپانی بلیزارد هست. اصطلاحا آن را کلاینت هم می نامند.
Battle.net که از نام دامین اصلی شرکت بلیزارد می آید روزانه به میلیون ها گیمر در سراسر دنیا خدمت رسانی می کند. بتل نت در سال 1996 برای اولین بار کار خود را با بازی Diablo آغاز کرد. رفته رفته به جای کنونی خود که در حال حاضر نزدیک به 10 بازی را پشتیبانی می کند رسید. در ادامه مقاله به شرح مختصری از این بازی ها می پردازیم.

بعضی از بازی های کمپانی بلیزارد مثل وارکرافت 3 به مرور از سرور های بتل نت خارج شدند. این بازی ها از طریق کلاینت های دیگری مثل Garena ، Game ranger و …. قابل دسترسی بوده اند. همین طور بازی هایی مانند World of Warcraft و Call of Duty نیز حق پخش سرورشان به فروش رسید و در دسترس شرکت های دیگری نیز قرار گرفت. اما با همه‌ی این اوصاف بلیزارد همچنان قوی ترین و شلوغ ترین سرور ها را در این بازی ها در اختیار دارد. سایر سرور ها هیچ وقت نتوانستند به فیکس بودن کامل اینگونه بازی ها دست پیدا کنند.

بازی های ارائه شده از طریق بتل نت

Diablo و Starcraft ، 2 غول صنعت بازی سازی، که بلیزارد با آن ها شروع به بتل نت کرد. از همان ابتدا با حجم بسیار زیادی از دوستداران این 2 بازی در سرور های خود روبرو شد.

سری بازی های Warcraft که به زودی هم نسخه های Reforged این بازی دوباره از طریق battle.net در اختیار گیمر ها قرار خواهد گرفت. از زمان رونمایی شان در انحصار تخصصی بتل نت بوده اند.

بدون شک در ایران و حتی در دنیا نیز گیمر ها اسم battle.net و بلیزارد را با سری بازی World of Warcraft به یاد خواهند آورد. این بازی در این سال ها توسط سرور های دیگری نیز ارائه شد. حتی در کشور خودمان هم تعدادی سرور در حال ارائه این بازی هستند. اما واقعا نتوانستند ذره ای به نسخه های بتل نت نزدیک شوند. بلیزارد سالیان سال است که با این شاهکار در صنعت بازی سازی دنیا یکه تازی می کند.

خرید  WOW

بلیزارد از نسخه قبلی بازی Call of Duty یعنی Block ops 4 شروع به ارائه این بازی از کمپانی خودش توسط بتل نت کرد که با استقبال خوبی هم همراه بود و این کار را در نسخه جدید بازی نیز Call of Duty Modern Warfare ادامه داده است .

از دیگر بازی های کمپانی بلیزارد می توان به Hearth Stone ، Heroes of The Storm و Overwatch اشاره کرد که هرکدام برای خودشان دارای طرفداران زیادی هستند به خصوص Overwatch که در این مدت کوتاهی که از انتشارش می گذرد توانسته به یکی از اصلی ترین منابع درآمدکمپانی بلیزارد تبدیل بشود .

 

امیدوارم توانسته باشم شما را به اندازه کافی با بتل نت یا به قول خودشان Battle.net آشنا کرده باشم و از این مقاله استفاده کافی را برده باشید .

 

نویسنده : شکیب عقیلی فر

بیشتر بخوانید

شدولند - خرید گیم تایم

تا به اینجا در شدولند

با گذشت چند هفته از بازی شدولند میتوان گفت بازی شدولند از نسخه ی قبلی در بخش های مختلف بسیار قدرتمند تر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا