World of Warcraft ، دنیایی جذاب از بازی های رایانه ای

About World Of Warcraft

بازی World of Warcraft  یکی از محبوب ترین بازی های سری MMORPG در دنیا است که سالیانه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده و دارای نسخه های متعددی است.

در این مقاله به شرح مختصری درباره این بازی میپردازیم و معرفی کوتاهی از داستان های دنیای وارکرافت خواهیم داشت.

کمپانی بلیزار انترتینمت (Blizzard Entertainment ) بعد از انتشار 3 نسخه از بازی Warcraft در تاریخ 23 نوامبر 2004 یا به عبارتی 3 آذر 1383 ، این بار بازی World Of Warcraft را روانه بازار کرد، ولی نه در قالب یه بازی استراتژیک، بلکه در سبک سوم شخص نقش آفرینی جهان آزاد که بین 2 گروه (Hord و Alliane ) شکل می گرفت. این بازی از نظر منتقدین سایت Game Spot نمره عالی 9.5 از 10 را به خود اختصاص داده و تا کنون بازیکنان این بازی در سرورهای اصلی بلیزارد به 14 میلیون نفر رسیده اند.

نسخه های بازی

پس از انتشار اولیه بلیزارد 7 نسخه ارتقایی برای بازی World of Warcraft روانه بازار نمود که در ادامه آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

World of Warcraft : The Burning Crusade

اولین بسته ارتقائی بازی در سال 2007 با نام World of Warcraft : The Burning Crusade منتشر شد. این نسخه بازی با اضافه شدن 10 لول به قهرمانان و معرفی سرزمین جدیدی به نام Outland ( سرزمینی که محل تولد تمامی اُرک ها است) روانه بازار شد که باعث ایجاد داستان های بسیار جذابی در دنیای World Of Warcraft  شد که در مقالات بعدی به آن خواهیم پرداخت.

از دیگر ویژگی های این patch اضافه شدن نژاد های Draener  و Blood elf است.

World of Warcraft :Wrath of the Lich King

در سال 2008 نسخه دوم ارتقایی با نام World of Warcraft :Wrath of the Lich King معرفی شد.این نسخه به سرعت به یکی از محبوب ترین نسخه های این بازی بین گیمر ها تبدیل شد ، طوری که هنوز بعد از گذشت 11 سال از این نسخه ، سرورهای زیادی در سرتا سر دنیا این نسخه از بازی را پوشش می دهند.

از نکات قابل توجه این پتچ اضافه شدن 10 لول به قهرمانان و منطقه Northland و کلس جدید از بازی به نام Death Knight است . سری داستان های Arthas که طرفداران زیادی هم دارد مربوط به داستان همین نسخه از بازی است.

World of Warcraft:Cataclysm

World of Warcraft:Cataclysm نسخه بعدی بازی است که در سال 2010 معرفی و منتشر شد.از مهم ترین تغییرات در این Patch میتوان به اضافه شدن نژاد های Goblin و Worgen اشاره کرد.

در این نسخه، هیرو ها تا لول 85 ارتقا می یافتند و تلنت گیری برای تمامی کلس ها تغییرات فروانی داشت،این نسخه از بازی شروعی برای کار سرورهای ایرانی در زمینه World of Warcraft بود که تا قبل از آن به جز چند سرور انگشت شمار ، کسی به فکر راه اندازی سرور این بازی نیفتاده بود.

World Of Warcraft : Mist Of Pandaria

سال 2012 نسخه دیگری از بازی با نام World Of Warcraft : Mist Of Pandaria روانه بازار شد که مانند Patch های قبلی مورد استقبال قرار نگرفت ، در این نسخه ، کلس جدید Monk و نژاد جدید Pandaren  و قابلیت ارتقا قهرمان تا لول 90 به بازی اضافه شد.گیم پلی این نسخه عموما دارای مدل چینی و آسیای شرقی است.

باس (Boss) آخر این پتچ ( Garrosh ) نام داشت که دوست داران World of Warcraft با آن آشنا هستند، پس با این حساب از نسخه های بعدی رهبریت گروه هورد عوض خواهد شد و دیگر در دست Grarrosh نخواهد بود. داستان این Patch تا حدودی با نسخه بعدی بازی در ارتباط است که در مقالات بعدی به آن اشاره خواهیم داشت.

World of Warcraft : Warlords of Dreanor

در نیمه دوم سال 2014 بلیزارد نسخه بعدی خودش را با نام World of Warcraft : Warlords of Dreanor را منتشر کرد. تم و فضای داستانی این نسخه به زمان قبل از ورود orc ها به سرزمین انسان ها و نابودی سرزمین خودشان برمیگردد که تا حدودی به داستان سرزمین Outland که پیش از این درباره آن صحبت کردیم مربوط می شود.

شخصیت های اصلی این نسخه از نژاد Orc بودند ، از جمله : Garrosh ، Gul’dan  و Black hand  و … . این نسخه از بازی با اینکه داستان بسیار زیبایی داشت نتوانست موفقیت نسخه Wrath of the Lich King را تکرار کند.

World of Warcraft : Legion

نسخه بعدی بازی با نام World of Warcraft : Legion در سال 2016 به دنیای بازی های رایانه ای معرفی شد که از معدود نسخه هایی از بازی بود که در داستان آن Horde و Alliance را در کنار هم میبینیم.

این Patch با بازگشت دوباره Illidan همراه است که از شخصیت های اصلی نسخه دوم بازی می باشد. از تغییرات مهم این نسخه ارتقا هیرو ها تا لول (Level) 110 و اضافه شدن قابلیت Artifact Weapons بود که این امتیاز را در اختیار هر شخص قرار میداد که بتواند خودش اسلحه را به مرور در بازی طراحی کند و بسازد و از ویژگی های خاص آن برخوردار شود.

World of Warcraft: Battle for Azeroth

این نسخه در سال 2018 با نام World of Warcraft: Battle for Azeroth عرضه شد و در حال حاضر در سرورهای اصلی بلیزارد قابل بازی کردن است. همانطور که از اسم و سینماتیک این Patch پیداست محوریت اصلی داستان پیرامون درگیری های 2 گروه بازی است که برای بازپس گیری سرزمینی که هر کدام حق خودشان می دانند در جنگ هستند. در این نسخه قهرمان ها تا لول 120 ارتقاء یافته اند و مناطق Kul Tiras و Zandalar هر کدام به ترتیب Alliance  و Horde اضافه شده اند.

خرید World of Warcraft: Battle for Azeroth

در انتها امیدواریم از این مقاله لذت کافی را برده باشید و اطلاعات کافی راجب این بازی دریافت کرده باشید، در مقاله های بعدی توضیحات تکمیلی و داستان های دیگر دنیای وارکرافت رو برایتان بازگو خواهیم کرد . با ما همراه باشید.

 

World of Warcraft Shadowlands

در نهایت به نسخه آخر بازی می رسیم که به تازگی و در سال 2019 معرفی شده و در سال 2020 در اختیار گیمر ها قرار گرفته است. Shadowlands هم اکنون از طریق سایت تایتان گیم قابل خرید و استفاده کردن است.

نویسنده : شکیب عقیلی فر

بیشتر بخوانید

2 دیدگاه دربارهٔ «World of Warcraft ، دنیایی جذاب از بازی های رایانه ای»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 1 =